Fantômas and The Nose

Fantômas je jeden z prvých francúzskych komiksov (prvý vyšiel v roku 1911), ktorého hlavným hrdinom je nepolapiteľný zločinec Fantômas. Dočkal sa mnohých filmových spracovaní, u nás asi najznámejšia je trilógia zo 60-tych rokov s Jeanom Maraisom v hlavnej úlohe a Louis de Funèsom v úlohe komisára Paula Juvea.

Čo to má spoločné s parfémami? Parfumér a konceptuálny umelec Alessandro Gualtieri, tvoriaci pod umeleckým menom The Nose, si túto postavu vybral ako predlohu pre svoj najnovší parfém s názvom Fantomas. Zloženie je – ako inak – tajné, inak by to ani v tomto prípade nemohlo byť, Flakón má hladký kovový uzáver a vôňa v ňom tajomnú svetlosivú farbu. Vôňa ako taká je zaujímavá. Mám v nej predovšetkým dymové tóny, trochu dreva a zelene, niekto v nej má aj žltý melón, alebo iné ovocie (ten sa mne akosi presťahoval do Baraondy). Je príjemná, mierne tajomná a rozhodne sa mi osvedčila na vrstvenie, s čím protikladnejšou vôňou, tým lepšie.

A aby tomu dodal ešte viac zaujímavosti, s uvedením vône vyhlásil súťaž, ktorá sa bude končiť práve teraz. S vôňou prišiel do obchodov aj set atráp flakóna a „policajné“ pásky na uzavetie miesta zločinu a jednotlivé obchody z nich mohli tvoriť inštalácie a uvádzať ich do konca roka na Instagram pod haštagom #fantomaschallenge .

Začiatkom roka ich vyhodnotí sám The Nose a ja som už teraz zvedavá na víťaza. No ale dovtedy si môžete skrátiť čakanie na lockdownovú polnoc aspoň prezeraním rôznych výtvorov. Som zvedavá na Vaše tipy na víťaza!

V Bratislave sa dá vyskúšať v parfumérii Le Parfum Le Chic.

(pôvodne publikované na www.parfumanie.cz 31.12.2020)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *