Dior Sauvage alebo nuda na letisku

Hehe, ja a mainstream….no ale keď je v tom zapletený Johnny Depp, neodolám!

Ok, tak kápnem božskou.

Bola som požiadaná a o názor na jednu z verzií a keďže som žiaden názor nemala, bola som si ho spraviť. Dobre zásobená letisková parfuméria je na toto úplne ideálna, takže mi to ešte aj spríjemnilo čas pri čakaní na let. Potrebujem viac takýchto úloh!

No a keď už som tam bola, vyskúšala som všetky 4 verzie.

Línia Sauvage začala v roku 2015 toaletkou, po jej úspechu pribudli Eau de Parfum (2018), Parfum (2019) a najnovšie Sauvage Elixir (2021), ktorý ale pozor, napriek tomu, že pôsobí najkoncentrovanejšie a najhutnejšie je v skutočnosti v koncentrácii EdP. Nosom zodpovedným za všetky 4 výtvory je Francois Demachy.

Názvom sa Dior inšpiroval svojou historickou pánskou stálicou Eau de Sauvage, čo nemám veľmi rada (myslím tú recykláciu názvov), ale tu musím aspoň uznať, že vynechaním onoho „Eau“ sa nehrajú na návrat predošlej vône.

Sauvage (Eau de Toilette)

Za málo peňazí veľa muziky. Bohužiaľ nie za málo našich peňazí, no, ale Dioru tu Demachy svojim umom ušetril veľa nákladov. Bergamotový olej nie je ani vzácny, ani luxusný, ani drahý a ambroxan už vôbec nie, ale v tomto konkrétnom spojení vytvárajú luxusne pôsobiacu ľahkú letnú vôňu. Ok, občas zavanie trochu ostrejšie, ale rozhodne nie lacno, či otravne. Akurát pomerne krátko drží. Na letnú polievačku však ok a čo je sympatické, je možno dokúpiť si eko-logickejšiu a eko-nomickejšiu náplň.

Sauvage (Eau de Parfum)

Tak toto je kus prepracovanejšia verzia ako EdT. Upozorní na to už úvod, ktorý je komplexnejšie citrusový a hneď sa k slovu hlási aj starostlivo vybratý tím korení a štipka bylinne pôsobiacej levandule. Voňa pôsobí hlbšie, plnšie, hladšie, nie však extenzívnejšie. Už neevokuje jednoduchú letničku, ale plnohodnotnejší pánsky parfém.

Sauvage Parfum

Parfum uberá na sile citrusového úvodu a viac sa sústredí na korenisto-ambroxanové srdce a komplexnejší drevitý základ. Pôsobí na jednej strane bohatšie a hlbšie, ale paradoxne má v sebe aj občas podobné ostré závany ako Eau de Toilette.

Sauvage Elixir

Na prvý poňuch vonia inak než predošlé – chýbajú totiž citrusy. Tým pádom pôsobí pokojnejšie, hladšie, zaoblenejšie. Ďalej je už podobná EdP, ale koncentrovanejšia, korenistejšia a viac levanduľovo-fougérová. Jo a ten ambroxan, aj keď ho neuvádzajú, tam cítim tiež. Asi sa mi z tejto štvorice páči najviac. A neuveriteľne drží.

Podľa mňa na mainstreamové vône veľmi únosný výsledok.

Línia obsahuje aj veľké množstvo telových a pleťových prípravkov. A k dostaniu asi všade….bohužiaľ len parfémy, nie ten šohaj….

(pôvodne uverejnené na www.parfumanie.cz)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *