Yennefer a jej egreše s orgovánom.

(zdroj obrázku: www.shayandblue.com)

Kto v puberte nečítal Zaklínača od Sapkowskeho? Okej, tak ešte raz…kto ani v puberte nečítal Zaklínača od Sapkowskeho, ani si ho nepozrel na Netflixe a ani len nezahral na…. Fakt taký niekto je? Uznávam síce, že neskôr ako v tých „nástich“ sa to už asi nedá, ale aj tak…neviete, o čo ste prišli…

(zdroj obrázku: ww.csfd.cz)

Boli časy, keď som z Fantasy lúskala jednu sériu za druhou. Autorov je veľa, sérií ešte viac, po najneskôr tretej už človek tak nejako očakáva vývoj deja, ale Sapkowski bol niečím aj tak špecifický.

Možno tým, že to bolo napísané neskutočne presvedčivo – dodnes si pamätám, ako po scéne, kde Yennefer učila mladú Ciri čarovať, som to bola pre istotu v lese vyskúšať – a keďže to nefungovalo, uspokojila som sa s tým, že je to samozrejme vymyslené, pretože keď to nejde MNE, nemôže to ísť ani nikomu inému (holt, „skromnosť“ is my middle name).

Alebo tým, ako neuveriteľne podrobne si postavil svoj svet. Tie detaily sú fascinujúce. Pamätáte si napríklad na očné tiene vymyslené Elfkami? Čarodejnici Yennefer – láske zaklínača Geralta dokonca vymyslel aj vlastný parfém. Mal byť charakteristický kombináciou egrešov a orgovánu.

No a teraz sa toho chytila britská parfémová značka Shay & Blue a uviedla na trh limitovanú edíciu parfému Lilacs & Gooseberry (bola veľmi rýchlo vypredaná, tak vyrobili ďalšiu dávku a míňa sa, míňa…).

Aká je teda ich predstava o vôni Yennefer?

Úplne opačná, ako by som si ju podľa postavy nevyspytateľnej čarodejnice predstavovala.

Viac egrešov ako orgovánu, ale aj ten je tam jednoznačne cítiť a to vo veľmi príjemnej, priezračnej forme. Aj egreše sú krásne, čisté, nelepkavé. Zaujímavá predstava veľmi zručne uvedená do reality. Pôsobí príjemne a oddychovo – asi aj čarodejky potrebujú občas relax;). Má dobrú výdrž, aj keď skoro žiaden vývoj. Ale je príjemná a neobťažujúca.

Rezultát? Som rada, že ju mám. Ale som rada, že som odolala a vzala len malé 10ml cestovné balenie.

(zdroj obrázku: www.shayandblue.com)

(pôvodne publikované na www.parfumanie.cz)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *