Stroj času, alebo René mládenca parfémové príhody a skúsenosti.

(zdroj obrázku: e-slovensko.sk)

Bola som dnes navigovaná do Fann parfumérie v mestečku, kam chodievam k jednému špecialistovi. Ako očakávala som niečo ako obmedzený výber, menej noviniek a tak, ale to, čo ma tam čakalo bol skoro flashback 30 rokov dozadu. Bohužiaľ v prístupe a výbere, niežeby tam mali vône z tej doby.

Kamarátka ma informovala, že v mestečku blízko Bratislavy kde býva, je rovno oproti ambulancii lekára, ktorého tam navštevujem, pobočka Fann parfumérie. Prekvapilo ma to, lebo tam chodievam pravidelne už veľmi dlho a že by som prehliadla parfumériu, no tomu sa mi nechcelo uveriť. Tak som to vzala ako malú výzvu a rozhodla sa pridať k nutnosti (vyšetreniu) aj malé potešenie a parfumériu pohľadať.

Našla som!!! (To nie je u mňa nikdy istota, vzhľadom na skríženie totálnej neschpnosti sa orientovať s totálnou nevšímavosťou.) A to dokonca aj napriek tomu, že sa ju neunúvali nijako označiť. Keď som vošla, dostala som taký…ako to nazvať….vzdušný pocit! Skoro Concept Store! Si predstavte parfumériu, s takými tými staromódnymi zasúvacími vitrínkami, s „izbičkami“ na tester po bokoch, kde je v jednej vitrínke poväčšinou len jeden parfém (myslím 1ks, nie jeden typ), alebo sú tam vkusne naaranžované 2 z jednej značky. Polica Collistar bola trošku bohatšia, lebo tam bola nainštalovaná pyramídka asi 4-5 kozmetických produktov. Tento dojem zvýrazňoval fakt, že pravdepodobne – ale to len hádam – uvádzali vône Nesti Dante, takže v prostriedku pri pokladni bola taká akási inštalácia, ktorá mala zrejme pôsobiť bohato a stredomorsky, s mydlami a testermi danej značky, takže to vyzeralo, že všetko nahrnuli do stredu predajne a na police im už neostalo.

Okamžite som v jednom testerovom chlieviku zbadala známu krabičku – Chloé Love (!!!) skočila po nej ako náš nebohý kocúr po čučoriedkovom jogurte, ale sklamane som zistila, že je prázdna. Tak som sa obrátila a rozhodla predsa len požiadať o predtým zdvorilo odmietnutú pomoc. „Nemáme, tá sa už nevyrába“. No, toľko viem aj ja, tak som skonštatovala, že nádej umiera posledná a opýtala sa, prečo tam tú krabičku majú teda vystavenú. Odpoveďou mi bolo milé, ale rozpačité pokrčenie ramenami. Skúmala som teda ďalej a zbadala tester Omnia Amethyste, tak si vravím, aspoň si ju pripomeniem. Vzala som tester do rúk a spoza chrbta sa mi ozvalo „pochybujem, že tam niečo bude“. Pochybnosť sa ukázala odôvodnená. Tester bol tak suchý, že vyzeral, že v ňom nebolo nikdy nič a ešte aj to nič odtiaľ niekto vyutieral suchou vreckovkou. „My tam nedávame testery, len prázdne flakóny“ odpovedala pani predavačka na moju nevyslovenú, ale vo vzduchu sa zhmotňujúcu otázku. „Ak chcete tester, tak mi povedzte, ja Vám ho vyberiem z vitríny“. Tak som o to požiadala. „Nemáme“. „?“ „Tento nemáme, máme tie, ktoré vidíte vo vitrínach“.

No, tak som sa poobzerala. Jeden parfém od Elizabeth Arden, jeden od Choparda, dva Aignery, tri Versace, z toho jeden pánsky zaradený medzi dámskymi, jeden Chanel Chance (toto keby videli!!!), na pánskej strane to vyzeralo na ešte väčšiu biedu (asi preto tam umiestnili aj tých pár kúskov kozmetiky) a uprostred predajne tá hromada mydiel a tri testery Nesti Dante parfémov. Vyskúšala som teda tie, pridala oba Aignery – v bežnej parfumérke by na ne asi nedošlo, tak dostali šancu – a rýchlo vypadla.

Len rozmýšľam, čo poviem tej kamoške, že ktorý by som jej teraz na jar a leto odporúčala. Vidím to na kávu v Bratislave.

(pôvodne publikované 12. marca 2019 www.parfumanie.cz)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *