Novinky v 1907

Do kolekcie Beneath the Surface od značky 1907 pribudi hneď 3 nové vône, tak som sa ich vybrala vyskúšať.

Dame d’Or

Vlajkovej lodi tohtoročnej kolekcie dal názov jeden z najvýraznejších obrazov viedenskej secesie, Dáma v zlatom, od môjho obľúbeného Gustava Klimta. Obraz je nielen krásny, ale obostiera ho aj zaujímavý príbeh a, navyše, Klimt ho dokončil práve v roku 1907. To nemôže byť náhoda;-).

Vôňa sama o sebe je nádherne nostalgická. Možno to robí malá troška kvetinových aldehydov v kombinácii s vskutku klasickými zložkami, ktovie. Pôsobí sucho, jemne, kvetinovo, ale dospelo a napriek klasickým zložkám zároveň nadčasovo, a zároveň moderne. Prišla mi pomerne suchá, ako potpourri zo sušených kvetov, ale pozor, nie tie nafarbené všetkozmesy, ktoré človek dostane v každom kvetinárstve, ale starostlivo vybraté a starostlivo usušené jednotlivé ušľachtilé kvietky, ktoré stále vydávajú svoju arómu, uložené na nežnej saténovej poduške z pižma, vanilky a svetlého cédru. Je to ako rozprávkový vánok z iných čias.

zdroj obrázku: www.foetschl.at

Bellanelle

Cítim, cítim človečinu….ale nie. Cítim niečo dosť podobné Belle de Jour od Diora, či aj inšpirované, to neviem. Je fakt, že toto je bohatšie, komplexnejšie, navrch s podstatne dôkladnejším základom. Radostná ovocne-kvetinová vôňa, ľahká, ale plná, oblá, tešiaca sa zo života, z ktorej na hony čiší kvalita.

zdroj obrázku: www.telegraph.co.uk

Nom

Okamžite sa mi ozvalo v hlave Poirotove Nom d’un nom d’un nom!:)…a myslím, že vôňu by ocenil, hlavne jej začiatok. Upratané, čisté pekné drevené tóny s trochou korenia, minimalistické a usporiadané…ovšem neskôr sa postupne rozšupnú, naberú spolu s levanduľou a živočíšnymi tónmi (podozrievam aj schovanú štipku kadidla, alebo aspoň na mojej koži to tak vonia) rozlet a silu, a už vôbec nie sú bezpečným a vypočítateľným domácim miláčikom. Ako keď sa milý Poirot naštve a rozhodne sa konať. Rýchlo, rozhodne, nevypočítateľne a neoblomne, ale stále v elegantom duchu a príčetnosti. Hej, hej, mon ami…toto sa mi páči.

Vôňa vraj bola vyrobená na objednávku, nenapíšem rovno skuhranie pánskej časti obdivovateľov značky, že stále nemajú v danej kolekcii tú svoju,  a myslím, že by mohli byť spokojní.

Celkovo by som zhodnotila, že tri nové prídavky do kolekcie sú pekné, kvalitné, a vidím voči prvým dvom istý posun. V týchto troch cítim viac radosti zo života, prvé dve boli vážnejšie, predsa len ne bola kladená väčšia zodpovednosť a asi aj viac obáv, ako a či sa uchytia.

(pôvodne publikované 23. septembra 2019 www.parfumanie.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *